پادکست‌های متنوعی درباره نحوه عملکرد خیریه‌ها وجود دارند که از میان آن‌ها، بهترین‌ها را جدا کرده و به شما معرفی می‌کنیم. این پادکست‌ها می‌توانند تاثیر زیادی در بهبود روند کار خیریه‌ها داشته باشند.
در اینجا می‌توانید با 24 پادکست برتر برای خیریه آشنا شوید که هر یک از آن‌ها بر اساس میزان طرفداران و تاریخ تأسیس، دسته‌بندی شده‌اند.

بهترین پادکست‌های خیریه 

اگر می‌خواهید با بهترین پادکست‌ها برای خیریه آشنا شوید، تا انتهای این مقاله را مطالعه کنید. در این فهرست، 24 پادکست برتر برای خیریه ها را به شما معرفی می‌کنیم که با گوش کردن به هر یک از آن‌ها، می‌توانید اطلاعات زیادی درباره خیریه‌ها بدست بیاورید و در عین حال، به آن‌ها کمک کنید.

برای مطالعه:

تاثیر پادکست‌ها بر حوزه خیریه و نیکوکاری

پادکست Charity Chat

اولین پادکستی که در این فهرست معرفی می‌کنیم، پادکست خیریه Charity Chat است که اطلاعات زیادی درباره روش کار خیریه‌ها ارائه می‌دهد. با گوش کردن به این پادکست می‌توان اطلاعات زیادی درباره نحوه عملکرد خیریه‌ها به دست آورد. علاوه بر اینکه برای مشارکت در این خیریه‌ها، می‌توانید از این پادکست کمک بگیرید.

از این پادکست در هر هفته، یک اپیزود پخش می‌شود که هر یک از آن‌ها نهایتاً 32 دقیقه هستند. پس اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره خیریه‌ها، نحوه عملکرد آن‌ها و بهترین روش برای کمک به آن‌ها پیدا کنید، گوش کردن به پادکست Charity Chat را در برنامه هفتگی خود قرار دهید. این پادکست فعالیت خود را از سال 2015 آغاز کرد و تاکنون توانسته محبوبیت بسیار زیادی در میان علاقه‌مندان به این حوزه به دست بیاورد.

پادکست Charity Talks 

پادکست Charity Talks هم یکی دیگر از بهترین پادکست ها برای خیریه به شمار می‌رود که برای افرادی مناسب است که می‌خواهند با صاحب نظران خیریه‌ها مشورت کنند و اطلاعات بیشتری درباره این مراکز در بخش محلی، کشوری و یا حتی بین‌المللی به دست بیاورند.

هر قسمت از این پادکست هم مانند مورد قبلی، به صورت هفتگی پخش می‌شود که به طور میانگین، طول هر یک از قسمت‌های آن 27 دقیقه است. در هر یک از قسمت‌های این پادکست، داستان‌های الهام‌بخشی درباره خیریه‌ها می‌شنوید.
این داستان‌ها، افراد را ترغیب می‌کنند تا به سایر افراد آسیب‌پذیر کمک کنند و مهم‌تر از همه، نحوه کمک کردن به این خیریه‌ها را نیز یاد خواهید گرفت. این پادکست تنها 3 سال است که فعالیت خود را آغاز کرده و در همین بازه زمانی کم هم توانسته به یکی از بهترین پادکست ها برای خیریه ها تبدیل شود.

پادکست Third Sector

یکی دیگر از مواردی که به‌عنوان پادکست برتر برای خیریه ها شناخته می‌شود، پادکست Third Sector است. این پادکست متخصصان و مسئولان خیریه‌ها را از آخرین اخبار مربوط به این حوزه باخبر می‌کند. در این پادکست، درباره موضوعات مختلفی بحث می‌شود و از این طریق، اطلاعات مفیدی در اختیار مسئولان خیریه‌ها قرار می‌دهند.

برای مثال، مسئولان خیریه‌ها به کمک این پادکست‌ها یاد می‌گیرند که چگونه کمک‌های مالی آنلاین جمع‌آوری کنند و یا نحوه عملکرد آن‌ها به چه صورت باشد. می‌توان به جرات گفت که پادکست Third Sector برای خیریه‌های کوچک‌تری که به دنبال رشد و موفقیت هستند، بهترین گزینه است. 

این پادکست در هر ماه 4 قسمت منتشر می‌کند که میانگین طول هر یک از قسمت‌ها نهایتاً 33 دقیقه است. خوب است بدانید که پادکست Third Sector فعالیت خود را از سال 2018 آغاز کرده و تاکنون توانسته بیشتر از 5.3 هزار فالوور در فیسبوک و 89.4 هزار فالوور در توییتر به دست بیاورد.

پادکست (Small But Mighty Podcast for Non-Profits) کوچک، اما قدرتمند برای خیریه‌ها

پادکست Small But Mighty Podcast for Non-Profits از طرف خیریه mall Non-Profits Alliance از سال 2019 شروع به فعالیت کرده است. این پادکست توصیه‌های فوق‌العاده‌ای برای خیریه‌های کوچک ارائه می‌دهد که این توصیه‌ها می‌توانند کمک زیادی به موفقیت مراکز کوچک‌تر کنند.

در هر سال، تنها 7 قسمت 21 دقیقه‌ای از این پادکست منتشر می‌شود که در هر یک از آن‌ها، با کارشناسان بخش‌های مختلف خیریه‌ها مصاحبه انجام شده‌ است. در این مصاحبه‌ها، کارشناسان روش‌های جمع‌آوری کمک‌های مالی، بازاریابی و یا کمک گرفتن از دولت را به خیریه‌های کوچک‌تر یاد می‌دهند. اطلاعات فوق‌العاده این پادکست باعث شده که آن را جزو 24 پادکست برتر برای خیریه ها به شمار ‌آوریم.

پادکست (Charity Matters) امور خیریه

یک پادکست برتر برای خیریه که تنها 2 سال است فعالیت خود را آغاز کرده، پادکست Charity Matters در لس‌آنجلس کالیفرنیا است. این پادکست در هر ماه، 3 قسمت منتشر می‌کند که به طور میانگین، هر یک از قسمت‌های آن تقریباً 44 دقیقه هستند.

هر یک از قسمت‌های این پادکست، داستان مسئولان و کارآفرینان خیریه‌ها را روایت می‌کند که چگونه به قهرمانان الهام‌بخش امروزی تبدیل شده‌اند. در این پادکست‌ها، متوجه می‌شویم که هر یک از این مسئولان و کارآفرینان فوق‌العاده چگونه با سفر‌های خدماتی خود، بخش زیادی از مشکلات بشریت را برطرف کردند.

پادکست Charity Digital Podcast

این پادکست‌ها از سال 2019 منتشر می‌شوند و به طور میانگین، طول هر یک از قسمت‌های آن تقریباً 36 دقیقه است. پیشنهاد می‌کنیم که ماهیانه 3 بار به پادکست‌های منتشر شده از Charity Digital Podcast گوش کنید.

توضیحات ارائه شده در این پادکست، کاملاً الهام‌بخش هستند و متخصصان خیریه‌ها، آموزش‌های لازم برای موفقیت در امور خیریه‌ها را به افراد ارائه می‌دهند. مهمانان این پادکست، همه اقشار و کارکنان خیریه‌ها هستند که در هر یک از قسمت‌ها، درباره موضوعات تلخ، نکات دردناک و داستان‌های موفقیت‌آمیز خیریه‌ها بحث می‌کنند. 

باتوجه‌ به فالوورهای 12 هزار نفری در توییتر و 1.8 هزار نفری در فیسبوک، می‌توان متوجه شد که پادکست Charity Matters می‌تواند به‌عنوان 24 پادکست برتر برای خیریه ها در نظر گرفته شود.

پادکست Do More Good podcast

یکی دیگر از 24 پادکست برتر برای خیریه ها که به طور هفتگی منتشر می‌شود، پادکست Do More Good podcast است. این پادکست بهترین روش‌های جمع‌آوری کمک‌های مالی در بخش‌های خیریه را به زبانی ساده توضیح می‌دهد.

در این پادکست، "کنت" و "جیمز" درباره موضوعات بسیار گسترده‌ای بحث می‌کنند و از مهمانان خود در حوزه خیریه‌ها می‌خواهند تا تجربه و اطلاعات خود را با سایر افراد به اشتراک بگذارند. این مکالمات غیر رسمی در مرکز شهر لندن ضبط شده‌اند و طول هر یک از پادکست‌ها به طور میانگین حدود 51 دقیقه است.

پادکست The Charity CEO Podcast

پادکست The Charity CEO Podcast درباره الهام بخشیدن، اطلاع‌رسانی و ارائه تحلیل‌های عملی درباره چالش‌های در مسیر مدیران و مسئولان خیریه‌ها است. این پادکست فعالیت خود را از سال 2020 آغاز کرده است. در این پادکست، مدیران خیریه‌ها به صورت کاملاً صریح و معنادار، به بحث و بررسی می‌پردازند. به همین دلیل سایر افراد می‌توانند اطلاعات زیادی درباره نحوه عملکرد مدیران و کارکنان خیریه‌ها به دست بیاورند.

نکته جالب‌توجه درباره این خیریه این است که در هر قسمت، درباره موضوع متفاوتی بحث می‌شود و این مسئله موجب می‌شود که مصاحبه‌کنندگان، اطلاعات کاملاً تخصصی و منحصربه‌فردی را در اختیار افراد قرار دهند. هر یک از قسمت‌های این پادکست به طور متوسط 44 دقیقه است که در هر ماه منتشر می‌شود.

پادکست (Innocence Project London) پروژه بی گناه لندن

پروژه Innocence Project London در سال 2010 تاسیس شد و در سال 2020 هم به‌عنوان یک خیریه رسمی ثبت شد. همان‌طورکه از نام آن هم مشخص است، در این پروژه تلاش شده که به پرونده افراد محکومی که بی‌گناه هستند، رسیدگی شود. به همین دلیل هم در این پادکست، اطلاعاتی درباره دانشجویان حقوق و جرم‌شناسی که پرونده این افراد را در دست گرفته و به آن‌ها کمک کرده‌اند، ارائه می‌شود. 

در هر هفته، 5 قسمت از این پادکست منتشر می‌شود که به طور میانگین، هر یک از آن‌ها 35 دقیقه است. شاید برای شما جالب باشد که این پادکست در فیسبوک و توییتر به ترتیب 155.3 هزار و 30.3 هزار نفر فالوور دارد.

پادکست Charity Insights

اگر به دنبال یک پادکست برتر برای خیریه ها و به‌خصوص مدیران خیریه‌ها هستید، باید بگوییم که پادکست Charity Insights می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. در این پادکست، همه روزه اطلاعاتی در اختیار شما قرار می‌گیرند تا متوجه شوید که مدیران مراکز خیریه هر روز با چه چالش‌هایی مواجه هستند. این پادکست فعالیت خود را از سال 2020 آغاز کرد و تاکنون توانسته به‌عنوان یکی از بهترین‌ها در ایالات متحده شناخته شود.

پادکست Charity Impact

پادکست Charity Impact به شما نشان می‌دهد که تا چه حد تغییرات و تاثیرات اجتماعی می‌توانند بر نحوه عملکرد خیریه‌ها و رهبران آن‌ها تاثیر بگذارند. در هر قسمت، مهمان متفاوتی در این پادکست صحبت می‌کنند و درباره رویکرد آن‌ها بحث و بررسی می‌شود. این موضوع به شما یاد می‌دهد که چگونه باید عملکرد مرکز خیریه خود را ارتقا دهید.

هر یک از این مصاحبه‌ها درباره موضوعات مختلفی مانند روش‌ها، استراتژی‌ها، منابع، انگیزه‌ها و شیوه‌های یادگیری درباره خیریه‌ها خواهد بود. پس می‌توان گفت که به‌طورکلی، این پادکست برای هر کسی است که می‌خواهد در زمینه اجتماعی، تغییر کند. در هر ماه، تنها یک قسمت از این پادکست منتشر می‌شود که به طور میانگین، هر قسمت 59 دقیقه خواهد داشت.

پادکست Giving Thought

پادکست Giving Thought هم یکی دیگر از 24 پادکست برتر برای خیریه ها به شمار می‌رود که از طرف مرکز کمک‌های خیریه‌ها (Charities Aid Foundation) تشکیل شده است. در این پادکست به موضوعات مختلفی ‌مانند موضوعات و اخبار مربوط به امور بشردوستانه و کارهای جامعه مدنی می‌پردازند.

در این پادکست‌ها، رودری دیویس، شما را درباره موضوعات مختلف مربوط به خیریه‌ها راهنمایی می‌کند و همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر، با مهمانان بزرگی به مصاحبه می‌پردازد. تمامی مهمانان، تحلیل‌ها و تخصص فوق‌العاده‌ای درباره خیریه‌ها دارند که با شما به اشتراک می‌گذارند. این مرکز فعالیت خود را از سال 2017 آغاز کرد و در حال حاضر، در برنامه‌هایی مانند فیسبوک و توییتر به ترتیب 11.7 هزار و 34.7 هزار فالوور دارد.

پادکست RTS London

فهرست بهترین پادکست ها برای خیریه ها را با پادکست RTS London ادامه می‌دهیم. این پادکست در واقع یک نمایش تلویزیونی است که امور مربوط به خیریه‌ها را آموزش می‌دهد تا این موضوع رواج بیشتری در میان مردم پیدا کند. در هر ماه، تنها یک قسمت 58 دقیقه‌ای از این پادکست منتشر می‌شود. از زمان فعالیت این پادکست در سال 2020 تاکنون، این پادکست توانسته طرفداران زیادی را در این زمینه به سمت خود جذب کند.

بیشتر بخوانید:

معرفی بهترین پادکست‌های خیریه

پادکست The Charity Charge Show

بنیانگذار پادکست The Charity Charge Show، استفان گارتن به همراه مدیران و تاثیرگذاران اجتماعی در خیریه‌های مختلف، به بحث و گفت‌وگو می‌پردازند. استفان کارتر در این پادکست‌ها، اطلاعات جامعی درباره نحوه عملکرد خیریه‌ها و نحوه جمع‌آوری کمک‌های مالی را با بقیه به اشتراک می‌گذارد.

این پادکست در هر ماه، یک اپیزود تقریباً 34 دقیقه‌ای منتشر و درباره موضوعات مختلفی صحبت می‌کند. استفان گارتر این پادکست را در سال 2019 راه‌اندازی کرد و تاکنون توانسته در فیسبوک، تعداد فالوور‌های خود را به بیشتر از 23 هزار نفر برساند. این موضوع نشان می‌دهد که پادکست The Charity Charge Show می‌تواند به‌عنوان یک پادکست برتر برای خیریه ها در نظر گرفته شود.

پادکست Working Life 

پادکست Working Life هم یکی دیگر از بهترین پادکست ها برای خیریه ها به شمار می‌رود که توسط Talent Set میزبانی شده و در آن درباره داستان‌های الهام‌بخش از افراد تاثیرگذار در خیریه‌ها صحبت می‌شود. در این پادکست، از افراد و کارشناسان حرفه‌ای در این زمینه دعوت می‌شود و آن‌ها اطلاعات خود را با سایر افراد به اشتراک می‌گذارند.

در هر یک از قسمت‌های این پادکست، با یکی از افراد متخصص در خیریه‌ها صحبت می‌شود. اگر تنها یکی از این قسمت‌ها را گوش کنید، متوجه می‌شوید که تقریباً همه چیز درباره خیریه‌ها را در این پادکست‌ یاد خواهید گرفت؛ زیرا هر چیزی که متخصصان خیریه‌ها در طول مسیر یاد گرفته‌اند را به همراه توصیه‌ها و نکات زیادی در دسترس شما قرار می‌دهند.

پادکست Weston Park Cancer Charity

در پادکست Weston Park Cancer Charity، می‌توانید داستان‌های ‌فوق‌العاده‌ای درباره افرادی که در خیریه‌ها کار می‌کنند، افرادی که از آن‌ها حمایت می‌کنند و نحوه عملکرد خیریه‌ها بشنوید. در این پادکست‌ها، اطلاعات کاملی درباره همه چیز به دست خواهید آورد؛ از تامین مالی خیریه‌ها گرفته تا ارائه کمک‌های عملی و حمایت‌های عاطفی به بیماران مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان. درست است که سرطان می‌تواند همه چیز زندگی افراد را تغییر دهد، اما گوش کردن به این پادکست هم تأثیر فوق‌العاده‌ای در زندگی افراد به وجود می‌آورد.

در هر ماه، تنها یک قسمت از این پادکست منتشر می‌شود که به طور میانگین، هر یک از این قسمت‌ها نهایتا 17 دقیقه هستند. همچنین پادکست Weston Park Cancer Charity از سال 2020 تاسیس شده است. این پادکست تاکنون توانسته به‌عنوان یکی از 24 پادکست برتر برای خیریه ها در نظر گرفته شود که کمک زیادی به بیماران سرطانی و خانواده‌های آن‌ها می‌کند.

پادکست Stories of change (داستان‌هایی از تغییر)

مرکز Frontline یکی از موسسات خیریه موجود در انگلستان است که قصد دارد گروهی از افراد را به وجود بیاورد که با استفاده از تغییرات اجتماعی، شانس زندگی جدیدی به کودکان و خانواده‌های آسیب‌پذیر بدهند. در پادکست Stories of change، می‌توانید با افراد شگفت‌انگیز و فوق‌العاده این سازمان‌ها آشنا شوید که زندگی افراد را واقعاً تغییر داده‌اند.

در این پادکست‌ها، تجربیات و داستان‌های زندگی و کمک‌های این افراد را می‌شنوید. البته شما هم می‌توانید برای کمک کردن به این‌گونه افراد و خانواده‌های آسیب‌پذیر، مشارکت داشته باشید.
در هر فصل از سال، دو اپیزود از این پادکست منتشر می‌شود که هر یک به طور میانگین، 36 دقیقه هستند. این پادکست در ابتدا در سال 2020 فعالیت خود را آغاز کرد و اکنون توانسته به یکی از بهترین پادکست ها برای خیریه ها تبدیل شود.

پادکست Good Charity Bad Charity (خیریه خوب و خیریه بد)

یکی دیگر از پادکست‌هایی که می‌تواند برای کسب اطلاعات درباره خیریه‌ها کمک زیادی به شما کند، پادکست Good Charity Bad Charity به مجری‌گری کیت دیویس، کامیلا مک‌گیبون و دیوید پرست است. در این پادکست‌ها که سالیانه دوبار منتشر می‌شوند، می‌توانید اطلاعات زیادی درباره خیریه‌ها و نحوه عملکرد آن‌ها به دست بیاورید. 

هر یک از قسمت‌های این پادکست به طور میانگین 32 دقیقه است. خوب است بدانید که پادکست Good Charity Bad Charity فعالیت خود را از سال 2018 آغاز کرد و در حال حاضر، در فهرست بهترین پادکست ها برای خیریه ها قرار گرفته است.

پادکست SoCal Charity Connection

اگر به دنبال پادکستی درباره ارائه خدمت به خانواده نظامیان سابق و کنونی هستید، گوش کردن به پادکست SoCal Charity Connection می‌تواند تجربه جذابی برای شما باشد. علاوه بر این، در این پادکست اطلاعاتی هم درباره نحوه خدمت‌رسانی به کودکان ارائه می‌شود. 

کمک کردن به این کودکان و خانواده نظامیان، می‌تواند اهداف ارزشمندی داشته باشد که در پادکست SoCal Charity Connection، به طور کامل توضیح داده می‌شود. این پادکست از سال 2021 تأسیس شد و تاکنون توانسته در فهرست 24 پادکست برتر برای خیریه ها قرار گیرد.

پادکست Charity Network News (اخبار شبکه خیریه)

به کمک پادکست Charity Network News،  می‌توانید جهان را به مکانی بهتر برای زندگی تبدیل کنید. این پادکست توسط Lex Lumiere میزبانی می‌شود و هر هفته، مصاحبه‌های شگفت‌انگیزی میان مدیران فعالیت‌های بشردوستانه و خیریه‌ها انجام می‌دهد. 

در این مصاحبه‌ها، می‌توانید اخبار و یا اطلاعات زیادی درباره خیریه‌ها به دست بیاورید و خودتان هم این امکان را دارید که تاثیر مثبتی در جامعه داشته باشید. هر یک از قسمت‌های این پادکست به طور میانگین، 45 دقیقه هستند. در هر یک از این قسمت‌ها اطلاعات کاملی درباره نحوه کمک‌رسانی به سایر افراد نیازمند توضیح داده می‌شود.

پادکست Charity Champions (قهرمانان خیریه)

یکی از دیگر بهترین پادکست ها برای خیریه ها که تاثیر زیادی برای ساختن جامعه‌ای بشردوست دارد، پادکست Charity Champions است. هر سال در فصل پاییز، کارمندان این پادکست از میان نامزدهایی که در وب‌سایت آن‌ها معرفی می‌شوند، چند نفر را انتخاب و بعد از مصاحبه، آن را منتشر می‌کنند.

کسانی که به‌عنوان قهرمانان خیریه انتخاب می‌شوند، اطلاعات زیادی درباره نحوه افزایش آگاهی و آموزش برای جمع‌آوری کمک‌های مالی در اختیار شما قرار می‌دهند. این پادکست برای اولین بار در سال 2018 تاسیس شد و تاکنون توانسته رضایت بسیاری از مراکز خیریه کوچک را جلب کند.

پادکست Cracking Charity Chat

همه پادکست‌هایی که پیش از این گفتیم، بیشتر از همه جنبه بشردوستانه و تا حد زیادی آموزشی داشتند. بااین‌حال، در اینجا پادکستی به شما معرفی می‌کنیم که علاوه بر داشتن جنبه آموزشی و بشردوستانه، جنبه طنز نیز دارد و آن هم پادکست Cracking Charity Chat است. در این پادکست، با بسیاری از رهبران و مدیران خیریه‌های مختلف، شوخی می‌کنند. این پادکست برای اولین بار، در سپتامبر 2018 شروع به فعالیت کرد و تاکنون توانسته موفقیت‌های زیادی کسب کند.

پادکست Remember A Charity (یک خیریه را به یاد داشته باش)

در پادکست Remember A Charity، از کارشناسان خیریه‌های مختلف دعوت به عمل می‌آید تا با پاسخ دادن به سوالات، همه موضوعات کلیدی خیریه‌ها را اطلاع‌رسانی کنند. علاوه بر این، در این پادکست متوجه می‌شوید که چگونه در دوره کووید-19 کمک‌های مالی جمع‌آوری می‌شدند. مهم‌ترین هدف این پادکست، حمایت از این افراد و کمک به اشخاص نیازمند است تا بتوانند این دوران سخت را کمی راحت‌تر بگذرانند.

به طور سالیانه، تنها یک قسمت از این پادکست منتشر می‌شود که آن هم به طور میانگین، 43 دقیقه است. این پادکست از سال 2020 مشغول به فعالیت شده و تاکنون توانسته جزو 24 پادکست برتر برای خیریه ها به شمار بیاید.

پادکست Medact

یکی دیگر از پادکست‌های متفاوت، پادکست Medact است که بیشتر در حوزه بهداشت عمومی افراد در بریتانیا بحث می‌کند. به علاوه، در این پادکست درباره آموزش و حمایت از افراد آسیب‌دیده ناشی از جنگ، فقر و یا مشکلات زیست محیطی، صحبت می‌شود.

در هر سال، 5 قسمت از پادکست Medact منتشر می‌شوند و به طور میانگین، طول هر یک از این قسمت‌ها حدود 56 دقیقه است. این پادکست از سال 2018 ثبت شده و در حال حاضر هم توانسته در فهرست بهترین‌ها قرار بگیرد.

پادکست خیریه؛ مسیری برای آگاهی

در این فهرست، با برخی از بهترین پادکست‌های خیریه‌ غیر ایرانی آشنا شدید. این پادکست‌ها، با هدف اطلاع‌رسانی و کمک به افراد نیازمند و آسیب‌دیده تولید می‌شوند. 

همانطور که می‌دانیم در زمینه تولید پادکست‌های خیریه و نیکوکاری تا به حال در ایران هیچ حرکت مثبت و مداومی صورت نگرفته بود و جای خالی پادکست حوزه خیریه و نیکوکاری همیشه خالی بود، بنابراین نیک آوا تصمیم گرفت با کمک تیم تخصصی خود برای تولید پادکست خیریه گام بردارد.

نیک آوا؛ حرکت در مسیر آگاهی و زیبائی‌ها 

امید است این پادکست‌ها مسیر روشنی را در جهت آگاهی بخشی به افراد جامعه و مدیران خیریه و موسسات مردم نهاد نشان دهد تا افراد مدیریت شده کمک کنند و مدیران خیریه مدیریت شده منابع را هزینه کنند، چراکه مدیریت خیریه خود حوزه مغفول و مورد بحث در ایران است که تنها با آگاهی بخشی و افزایش دانش مدیریت خیریه امکان پذیر خواهد بود.
منبع: وبسایت feedspot