همه‌ی ما یک دوست مشتاق داریم. آن دوستی که به یک چیز جدید در حوزه فناوری، رستوران یا حتی پادکست علاقه‌مند است و از به اشتراک گذاشتن و آگاه کردن دیگران از آنچه که دوست دارد لذت می‌برد. این پیروان وفادار، به شما کمک می‌کنند که خارج از محدوده‌ی معمول خود رشد کنید. افراد طرفدار، برای پادکست شما بسیار مفید هستند؛ آنها از برنامه شما حمایت می‌کنند و تبلیغ می‌کنند تا آن دیده شود.

طرفداران وفادار افرادی هستند به هر قسمت از پادکست شما مشتاقانه گوش می‌دهند، با همه دوستانشان درباره آن صحبت می‌کنند و همه کارهای شما را حمایت می‌کنند. به نظر خیلی عالی می‌رسد، درست است؟ اما این تنها توانایی‌ نیست که آنها دارند…

طرفداران شما محتوا را برایتان ایجاد خواهند کرد. آن‌ها مطالب شما را به اشتراک خواهند گذاشت و صفحات طرفداری، صفحات ویکی پدیا و موضوعات نظری مرتبط با شما و پادکستتان را ایجاد خواهند کرد! به عنوان مثال، پادکست بسیار محبوب "سیریال" یک صفحه ویژه در ویکی پدیا دارد که توسط طرفداران آن ایجاد شده است.

از کجا می‌توان طرفداران واقعی پیدا کرد؟

می‌دانم که پیدا کردن طرفداران واقعی کاری سخت و دشوار به نظر می‌رسد، اما طرفداران وفادار برای پادکست شما بسیار مهم هستند، بنابراین ارزش دارد تلاش کنید تا به آن‌ها دست پیدا کنید.

درباره طرفدار ایده آل خود فکر کنید.آن‌ها می‌توانند مرد یا زن باشند؟ آیا می‌توانند علاقه‌مند به ورزش یا دانشگاهی باشند؟ با شناخت مخاطبان هدف پادکست، احتمال جذب طرفداران مناسب را بیشتر می‌کنید.

بعد از شناسایی طرفدارانتان، می‌توانید محتواهایی را ایجاد کنید که برای آنها جذابیت داشته باشد. به محل‌هایی مانند جلسات مشترک و همایش‌ها بروید و با طرفدارانتان آشنا شوید. همیشه رویدادهای فراوانی برگزار می‌شود و شما می‌توانید در این رویدادها با افرادی که می‌خواهید جذب کنید، آشنا شوید.

هرآنچه باید درباره ساخت وب‌سایت‌ پادکست بدانید!

طرفداران شما چه می‌خواهند؟

طرفداران شما محتوایی می‌خواهند که به راحتی قابل فهم باشند و بتوانند آنها را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند و در وقت آزاد خود گوش کنند. این محتوا می‌تواند شامل بریده‌هایی از پادکست شما، کلیپ‌های ویدیویی، نقل قول‌ها یا آثار هنری طرفداران باشد. اگر این محتوا با دقت ساخته شده باشد و به پادکست شما ارتباط داشته باشد، طرفداران شما آن را به شدت دوست خواهند داشت.

طرفداران شما دوست دارند احساس کنند یک فرد منحصر به فرد هستند نه فقط یکی از جمع. حتماً به توییت‌ها، نظرات و ایمیل‌هایشان پاسخ دهید. به آنها توجه کنید و فرصتی برای برنده شدن جوایز جذاب به آنها بدهید! طرفداران شما به سرعت پیرو شما خواهند شد.

هر چقدر طرفداران شما بیشتر شوند، به همان اندازه به سمت تبدیل شدن به یک فرد موثر و موفق‌تر پیش خواهید رفت. وقتی که به عنوان یک فرد موثر شناخته شوید، دنیا به طور کامل در دسترس شما خواهد بود.

منبع: وبسایت podcast.co