اگر به دنبال آن هستید که پادکست تولیدی شما در اینترنت توسط مخاطبین بیشتری شنیده شود، بایستی آن را در جاهایی به غیر از وب سایت خود در دسترس عموم مردم قرار دهید. با در دسترس قرار دادن پادکست خود در پلتفرم‌های مختلف، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که اپیزودهای پادکست شما به احتمال زیاد به دست افراد بیشتری خواهد رسید. به همین جهت اگر دنبال این هستید که اپیزودهای پادکست خود را در برنامه‌های پادکست بیشتری منتشر کنید، ادامه مطلب را دنبال کنید.

معرفی 7 برنامه‌ برتر برای انتشار پادکست

در این مقاله از نیک آوا به معرفی 7 برنامه ای که برای انتشار پادکست به آن نیاز پیدا می‌کنید میپردازیم:

1. راه اندازی فید RSS

ابتدا باید مطمئن شوید که یک فید RSS فعال برای پادکست خود دارید. شما می‌توانید این کار را به راحتی از طریق سایت‌هایی مانند BluBrry انجام دهید. با وارد کردن اطلاعات خود در چنین سایتی به راحتی این امکان را به مخاطبین خود می‌دهید که آن‌ها بتوانند پادکست شما را از طریق وب سایت‌های مختلف پیدا کنند. بنابراین پس از تنظیم فید RSS، می‌توانید به راحتی پادکست خود را به برنامه‌های مختلف پادکست ارسال کنید.


2. فروشگاه آیتونز

یکی دیگر از جاهایی که می‌توانید پادکست خود را برای عموم به نمایش بگذارید، فروشگاه آیتونز است. انجام چنین کاری بسیار آسان است. برای این منظور یک اپل آیدی بسازید و سپس وارد بخش آیتونز کانکت شوید و تمام اطلاعات مربوط به پادکست خود را در آن بخش وارد کنید. حتما آیتونز را جدی بگیرید؛ به نظر می‌رسد که این پلتفرم همچنان یکی از محبوب‌ترین بسترها برای دسترسی به محتواهای صوتی محسوب می‌شود. با اشتراک گذاری اپیزودهای پادکست خود در فروشگاه آیتونز می‌توانید تقریبا مطمئن باشید که شنوندگان شما می‌توانند از هر کجا که هستند به محتوای شما دسترسی داشته باشند.


راهنمای جامع سناریونویسی پادکست

3. بستر استیچر(Stitcher)

استیچر یکی دیگر از پلتفرم‌های بسیار محبوب برای به اشتراک گذاری پادکست است. به طور کلی برنامه استیچر امکان دسترسی به صدها هزار پادکست را به مخاطبین خود می‌دهد و چرا نباید تولیدات مجموعه شما در لیست پادکست‌های محبوب استیچر قرار بگیرد؟! جالب است بدانید که این پلتفرم به تازگی از نظر مجله تایم در جایگاه 5 برنامه برتر برای پادکست قرار گرفته است؛ پس بهتر است که این فرصت را از دست ندهید و از آن به عنوان جایگاه پرتابی برای مجموعه خود استفاده کنید.


4. برنامه محبوب اسپاتیفای

امروزه مردم از برنامه اسپاتیفای برای گوش دادن به موسیقی محبوب خود استفاده می‌کنند؛ اما این برنامه بخشی جدا برای پادکست‌ها درنظر گرفته است که مخاطبین به راحتی می‌توانند به پادکست‌های دلخواه خود در کنار موسیقی دسترسی داشته باشند. جالب است بدانید که اسپاتیفای از نظر برنامه‌ای برای گوش کردن به پادکست در حال رقابت با فروشگاه آیتونز است. از طرف دیگر از آن‌جایی‌که کاربران اندروید نمی‌توانند به آیتونز دسترسی داشته باشند، به راحتی هرچه تمام‌تر می‌توانند نیاز خود را با برنامه اسپاتیفای برطرف کنند. بنابراین فرصت را از دست ندهید و مجموعه پادکست خود را درون پلتفرم اسپاتیفای وارد کنید تا بتوانید به تعداد بیشتری از کاربران ویندوز، اندروید و IOS دسترسی داشته باشید.


5. برنامه TuneIn

افزودن پادکست به برنامه TuneIn نیز بسیار آسان است و قطعا تعداد شنوندگان شما را افزایش می‌دهد. جالب است بدانید که این پلتفرم بیشتر از 75 میلیون کاربر در سراسر جهان دارد و شما به راحتی می‌توانید با تنها پر کردن یک فرم به کاربران زیادی دسترسی داشته باشید.


پادکست خیریه؛ راهی برای افزایش آگاهی اجتماعی

6. برنامه مشهور گوگل پادکست

در طی چند سال گذشته، گوگل دو پلتفرم گوگل پلی و گوگل پادکست را برای نشر پادکست اداره می‌کرد؛ اما چندی پیش بود که گوگل از انتشار پادکست‌ها در برنامه گوگل پلی دست کشید و به این موضوع اشاره کرد که مخاطبین برای دسترسی به پادکست‌های محبوب خود می‌توانند از برنامه گوگل پادکست استفاده کنند. با چنین اقدامی میزان نصب گوگل پادکست در میان کاربران افزایش یافت؛ به گونه‌ای که در حال حاضر می‌توان گفت بیش از 100 میلیون کاربر این برنامه را بر روی گوشی‌های همراه خود نصب کرده‌اند. گوگل در این برنامه از ابزارهای بسیار خوبی برای پخش محتوای صوتی استفاده کرده است؛ اما با این وجود تلاش کرده تا استفاده از این برنامه به حالتی مینیمال و ساده باقی بماند. از آن‌جایی که مردم از این پلتفرم برای دسترسی هرچه بیشتر و بهتر به پادکست‌های محبوب خود استفاده می‌کنند، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا در این بستر حضور پیدا کنید و به تبلیغ مجموعه و محتواهای خود بپردازید.

اگر درمورد چگونگی حضور در گوگل پادکست شک و ابهام دارید، بهتر است تا مقاله "گوگل پادکست چیست؟ چه مزیتی برای خیریه‌ها دارد؟" را در وب سایت نیک آوا مطالعه کنید.


7. برنامه Acast

برنامه Acast، پلتفرمی جدید برای انتشار پادکست محسوب می‌شود. درواقع مخاطبین از طریق سیستم عامل‌های اندروید، ios و ویندوز می‌توانند به این برنامه دسترسی داشته باشند. کار با این برنامه ساده است. برنامه Acast تلاش می‌کند تا پادکست‌های جدید را براساس میزانی که توسط کاربران شنیده شده‌اند یا براساس علاقه خود کاربر به او نشان دهد. با حضور در پلتفرم Acast، می‌توانید از فرصت‌های تبلیغاتی این برنامه استفاده کنید و از این طریق به مخاطبین بیشتری دسترسی پیدا کنید.


پادکست نیک آوا در چه برنامه‌هایی منتشر میشود؟

شما می‌توانید از طریق اپلیکیشن‌هایی همچون کست باکس، گوگل پادکست، شنوتو و ناملیک به اپیزودهای پادکست نیک آوا دسترسی داشته باشید.

منبع: وبسایت podcast.co